01

Nábor

Chcete se stát pražským strážníkem? Tady najdete všechny potřebné informace.

05

Najdi svého strážníka / vozidlo

Zde můžete najít Vašeho okrskáře, nebo zjitit, zda bylo Vaše vozidlo odtaženo

02

Tiskové zprávy

Přehled tiskových zpráv

06

Změna termínu projednání přestupku

Zde si můžete přeobjednat termín pro projednání přestupku.

03

Pražský strážník

Aktuální číslo a archiv časopisu Pražský strážník

04

Pohledávky

Byla Vám uložena pokuta tzv. na „složenku“ a nejste si jisti, zda jste pokutu v řádném termínu zaplatili?

Tiskové zprávy

Sledujte náš instagram

Pomáhali, kde se dalo

ikona video 20x100

 V Praze 8 strážníci resuscitovali, v Praze 5 předali záchranářům muže s psychickými problémy, v Praze 9 našli ztraceného seniora.
K muži, který potřeboval okamžitou resuscitaci, přijela hlídka strážníků současně se záchranáři. Okamžitě si rozdělili úkoly, strážníci zahájili nepřímou srdeční masáž a zdravotníci zajišťovali nezbytné činnosti k obnovení životních funkcí. Po nějaké době se 61letého muže podařilo oživit a stabilizovat. Záchranná služba ho pak převezla do nemocnice.
K muži, který ležel na břiše na zábradlí lávky nad vlakovou tratí na břehu řeky, přijela autohlídka ve večerních hodinách. Prý je na výletě a jen si přemýšlí. Strážníkům se nakonec podařilo přesvědčit 35letého muže, aby si pro své rozjímaní vybral bezpečnější místo a pomohli mu slézt. Muž neměl žádná viditelná zranění. Před odchodem hlídky byl upozorněn na možné nebezpečí. Ve chvíli, kdy se strážníci vzdálili, opět vylezl na zábradlí. Celý proces pomoci se opakoval ještě dvakrát. Komunikace s mužem pak už byla velmi obtížná, protože hlídka měla obavy o jeho zdraví, přivolala záchrannou službu. Ta muže převezla na psychiatrické vyšetření.
Kolem třetí hodiny ráno Policie ČŘ vyhlásila pátrání po 84letém seniorovi, který ve večerních hodinách opustil bydliště a odešel neznámo kam. Strážníkům se silně dezorientovaného, prochladlého seniora podařilo najít nedaleko jeho místa bydliště. Protože měl na hlavě odřeniny, předali ho do péče záchranářům. Dobrou zprávu o tom, že je manžel v pořádku, sdělovali jeho ženě kolegové z policie.

Mapa obvodních ředitelství Městské policie hl. m. Prahy