01

Nábor

Chcete se stát pražským strážníkem? Tady najdete všechny potřebné informace.

05

Najdi svého strážníka / vozidlo

Zde můžete najít Vašeho okrskáře, nebo zjitit, zda bylo Vaše vozidlo odtaženo

02

Tiskové zprávy

Přehled tiskových zpráv

06

Změna termínu projednání přestupku

Zde si můžete přeobjednat termín pro projednání přestupku.

03

Pražský strážník

Aktuální číslo a archiv časopisu Pražský strážník

04

Pohledávky

Byla Vám uložena pokuta tzv. na „složenku“ a nejste si jisti, zda jste pokutu v řádném termínu zaplatili?

Tiskové zprávy

Sledujte náš instagram

V metru zase bez roušky

ikona video 20x100

 Další nerespektoval vládní opatření. S odkrytými dýchacími cestami ho strážníci našli spícího ve vagonu metra na konečné stanici. Přítomnost hlídky se mu vůbec nelíbila.
Ve stanici metra Depo Hostivař si hlídka strážníků všimla muže, který spal ve vagonu soupravy a neměl zakryté dýchací cesty. Strážníci ho probudili a vyzvali k nápravě. Čtyřiačtyřicetiletý cizinec reagoval arogantně a vulgárními výrazy hlídku urážel. Po celou dobu jednání se strážníky si roušku střídavě nasazoval a sundával, navíc odmítal dodržovat dvoumetrový rozestup. S udělením pokuty nesouhlasil, proto bylo porušení předáno příslušnému orgánu k dořešení. Cizinec byl následně z prostor stanice metra hlídkou vykázán.
Od začátku září strážníci zjistili 15 111 porušení v souvislosti s vládními opatřeními. Nejvíce jich bylo zjištěno v městské hromadné dopravě a prostorách s nimi souvisejících, kde strážníci dodržování prioritně kontrolují. Ve 766 případech uložili pokuty v celkové výši 275 100 korun, v 328 případech bylo porušení oznámeno správnímu orgánu, zbývající porušení byla řešena domluvou.

Mapa obvodních ředitelství Městské policie hl. m. Prahy