video2Situaci, kdy kolemjdoucí muž okradl ležícího muže zaznamenal operátor kamer Městské policie Praha 5, prostřednictvím městského kamerového systému. Případ dále šetří Policie ČR.

Krátce před půlnocí monitoroval strážník operátor Městské policie Praha 5 prostřednictvím městského kamerového systému lokality, kde v minulosti docházelo k narušování veřejného pořádku. Když se zaměřil na Ostrovského ulici, všiml si zde ležícího muže, který se nehýbal. Než stihl na místo vyslat hlídku, aby prověřila, jestli není muž zraněný, s úžasem v přímém přenosu uviděl, jak kolemjdoucí muž ležícího muže okradl. Podezřelý muž mu nejprve z kalhot vytáhl neznámou věc, kterou po několika metrech odložil na zídku. Znovu se k ležícímu muži vrátil, „prošacoval“ ho a odcizil mu mobilní telefon. To už ale na místě byla autohlídka Městské policie Praha 5, kterou operátor k události vyslal. Strážníci na místě překvapeného podezřelého muže chytili i s ukradeným telefonem v ruce. Hlídka nalezla i cestovní pas, který podezřelý ležícímu muži nejprve odcizil. Muž se pod tíhou okolností strážníkům přiznal, že muži, který naštěstí nebyl zraněn, ale jen silně opilý, sebral nejprve pas a poté mobilní telefon. Hlídka ho omezila pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě a celou věc předala Policii ČR k dalšímu opatření.
VIDEO

 

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka březen2020

V novém čísle našeho časopisu vám přinášíme reportáž ze školení Poříčního útvaru, dále rozhovor s ředitelem SSHMP Mgr. Tomášem Stařeckým, nahlédneme do historie obecních policií a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)