440px Prague metro station Nadrazi HolesovicePražská městská policie hledá mladého muže, který pomohl naší kolegyni v době osobního volna se záchranou cestujícího, který spadl do kolejiště ve stanice metra Florenc, trasa C, dne 2.11.2017 kolem 7:45 hodin.

Ředitel městské policie by rád osobně tomuto muži poděkoval za jeho odvahu a lidskost.

Prosíme, o sdílení příspěvku. Předem děkujeme za pomoc !!!

Když strážnice pražské městské policie z  Prahy 5 v době svého volna cestovala metrem na přednášku, zaslechla ve stanici metra Florenc křik a volání o pomoc. Vzápětí spatřila v kolejišti metra muže středního věku, který nemohl vstát a křičel. Spolu s dalším cestujícím skočili do kolejiště a s vypětím všech sil se jim podařilo muže na poslední chvíli vytáhnout před přijíždějící soupravou na nástupiště. Muž špatně komunikoval, nebyl viditelně zraněn, ale stěžoval si na bolest hlavy a zad. Příčinou jeho pádu byla prý závrať a malátnost. Po několika minutách se na místo dostavili kolegové, kterým pomohla se ztotožněním a kontrolovala mužovy životní funkce až do příjezdu zdravotnické záchranné služby. Když si záchranáři převzali muže do péče, pokračovala v cestě na Policejní akademii. 

Foto zdroj : http://www.wikiwand.com/cs/C_(linka_metra_v_Praze)

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka duben web 2018

V novém čísle vám přinášíme reportáž z jednání Kolegia ředitelů městských policií, podíváme se na výcvik Poříčního útvaru na Slapech, dále vás zavedeme na Obvodní ředitelství Praha 6 a mnoho dalšího...  

archiv (od roku 2004)