titulka chuchle webV sobotu se v pražské Chuchli konaly již tradiční dostihové závody s městskou policií pod záštitou primátorky hlavního města Prahy Adriany Krnáčové. Každým rokem se návštěvníci mohou těšit kromě atraktivních dostihových závodů i na doprovodný program, který má v režii pražská městská policie. Slavnostní průvod motorizovaných jednotek a jízdních skupin zahájily dynamické ukázky. Letos byl k vidění výcvik služebních koní hned ze tří jízdních skupin městské policie, a to Prahy 5 a Prahy 7 s plemenem Starokladrubských koní a z Prahy 11 s Českými teplokrevníky.

Následovalo předvedení výcviků psů z útvaru psovodů záchranářského kynologického týmu, kdy kromě základních dovedností ukázali psovodi se svými psy i vyhledávání osoby. Závěrečná koňská kopaná odehrávající se ve dvoučlenných týmech byla velice napínavá a výsledek turnaje nebyl zřetelný do samého konce. Vedle dynamických ukázek mohli návštěvníci vidět i techniku motorizovaných jednotek obstarávající linku 156, výstroj poříčního útvaru a jejich specializované vozidlo. Děti po splnění dopravních testů u útvaru prevence mohly získat dětský řidičský průkaz na kola, koloběžky nebo tříkolky. Zvířátka přivezl na ukázku i útulek pro opuštěná zvířata a velké oblibě se těšil také skákací hrad nebo paintball. 

 

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka ps kveten 2018

V novém čísle vás seznámíme s činností strážníků na Praze 15, podíváme se do vojenského muzea v Lešanech, připomeneme si Pomněnkový den a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)