vanoce titulka 2016 detsky domovDát dárky umí každý, ale strávit s dětmi čas už málokdo

Touto větou, kterou před mnoha lety vyřkla paní ředitelka Dětského domova Sázava, uvedl ředitel Obvodního ředitelství Městské policie Prahy 1 předvánoční přípitek. Čtyřiadvacet dětí z dětského domova přijelo již pošestnácté za strážníky, kteří si pro ně připravili každoroční vánočně laděné setkání.

V prostorách služebny na pražské Kampě jsou připraveny nazdobené jídelní stoly, stromeček svítí, místností se linou koledy a na televizní obrazovce běží prezentace fotografií z uplynulých akcí, které strážníci pro dětský domov organizovali. Po chvíli se rozevřou dveře a dovnitř vběhnou děti. Na jejich veselé náladě je vidět, že se na každoroční setkání velmi těší. Pozdraví své hostitele, někteří jsou již „staří známí“, stručně poví, jak se mají, co je nového, a usedají ke stolu. Na programu je přípitek dětským šampaňským s panem ředitelem a z celé panující atmosféry je vidět, že radost je na obou stranách. K večeři se podávají řízky se salátem, bramboráky, dokonce vuřty si mohou děti opéci. Toto tradiční setkání se letos konalo již pošestnácté. „Prvotní myšlenkou bylo naučit se investovat trochu peněz i jinam, než do svých vlastních požitků. Potěšit někoho, kdo nemá stejné výchozí podmínky, jako převážná část z nás a přispět tak k jeho upřímné radosti. Vznikl tedy nápad, sponzorovat děti z dětského domova, který nebude mít do Prahy daleko a zároveň dětský kolektiv bude početný tak akorát, aby se vše dobře zvládlo,“ vysvětlil pan ředitel Miroslav Stejskal. Dětí je 24, nejmladšímu jsou 3 roky, nejstaršímu 20 let. S mnoha z nich se strážníci již dobře znají, letos zde byly 4 děti poprvé a ty, které v domově již nejsou, si rády na příjemné chvíle vzpomenou a při cestě kolem přijdou pozdravit. Kromě „vánoční večeře“ pořádají strážníci pro děti i letní dětský tábor a to zcela na vlastní náklady. V příštím létě to bude již pošestnácté.

A co následovalo po večeři? V prostředí Kampy a vánočních trhů u betléma, pod vysokým nazdobeným stromečkem, si děti připravily v doprovodu kytary, kachonu (pozn. perkusní hudební nástroj) a tamburíny hudební produkci a koledy si rádo zazpívalo i spousta kolemjdoucích. Přímo pod stromečkem bylo připraveno překvapení v podobě mnoha dárků, o které si děti napsaly, ať už to bylo různé sportovní vybavení, boty, oblečení, MP3 přehrávače, knihy, hračky apod. Ani děti však na své „strejdy a tety“ nezapomněly. Připravily si pro ně překvapení z vlastních zdrojů a pomocí svých sil v podobě např. mátového a bezinkového sirupu, vlastnoručně natrhaného jmelí, nakládaných kozích rohů, nápaditých vánoční dekorací a mnoho dalšího.

 

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka spadávka nová1 kopie kopie

V tomto čísle vás seznámíme s novými motocykly MP Praha, přinášíme rozhovor s panem náměstkem Ludvíkem Klemou, podíváme se na krádeže vozidel a mnoho dalšího…   

archiv (od roku 2004)