40x40 FOTO  Během minulého víkendu řešili strážníci 7 nezodpovědných řidičů, tuto středu pak zadrželi v pražských ulicích 4 řidiče, kteří také neměli za volantem co dělat.
V centru města v Kozí ulici spáchal 33letý muž dopravní přestupek, za který od hlídky městské policie „vyfasoval“ pokutu 2 tisíce korun. Mnohem větší následky, ale ponese za to, že usedl do auta i přes vyslovený zákaz řízení.
Řidiče ve věku 30 let, který spáchal dopravní přestupek, si pro změnu všimla autohlídka v Praze 6. Silná roztěkanost, neklid, pocení a rozšířené zorničky byly důvodem k provedení testu na drogy, který byl pozitivní na amfetamin a metanfetamin.
Poslední dva řidiči skočili v hledáčku stejné hlídky. Osobní auto v barvě zelené metalízy s řidičem a spolujezdkyní spáchalo dopravní přestupek nedaleko základny Útvaru psovodů. Při komunikaci s 32letým řidičem strážníci pojali podezření, že je buď pod vlivem drog nebo alkoholu. Provedené testy potvrdily pozitivní výsledek na drogy. Následnou lustrací bylo navíc zjištěno, že má tento „řidič“ 2x vyslovený zákaz řízení. Poté, co si muže převzala hlídka státní policie, 46letá spolujezdkyně strážníkům sdělila, že s vozidlem odjede. Na první pohled bylo zjevné, že je pod vlivem alkoholu, což ukázal i pozitivní výsledek testu s více jak jedním promile. Hlídka tedy ženu poučila o tom, že pod vlivem alkoholu je zakázáno řídit. Na to dotyčná odpověděla, že se opilá necítí, přesto z místa odešla. Strážníci ale měli podezření, že se pro auto vrátí, proto dané místo monitorovali. Udělali dobře. Zadrželi ji asi po 100 metrech.
Všemi případy se budou nyní zabývat policisté.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulkakveten2020

V novém čísle si můžete přečíst rozhovory našich strážníků, kteří řídí vozy na odběr vzorků covid-19, dále se podíváme do historie na osvobození Plzně americkou armádou před 75 lety, nahlédneme na problematiku parkování handicapovaných osob a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)