40x40  Rok a půl staré batole zůstalo v uzamčeném zaparkovaném autě. Určitě ne první a sotva poslední případ, se kterým se strážníci setkali. Tentokrát se ale vše obešlo bez rozbití okénka. Batole po celou dobu sedělo v klidu v autosedačce a maminka ho zabavila pomocí pohádky na mobilním telefonu, kterou mu pouštěla přes sklo.
Na radotínskou hlídku strážníků se obrátila s žádostí o pomoc žena, která omylem uzamkla auto, ve kterém zůstaly i klíče od vozu a její dítě. Batole naštěstí sedělo v klidu v sedačce a nejevilo žádné známky stresu. Strážníci proto nejprve oslovili specializovanou firmu, aby jim s otevřením pomohla. Jejich pracovníci pomocí sady vzduchových polštářků s ruční pumpou odtáhli dveře od karoserie a strážník se pokusil dveře skrz 5cm mezeru otevřít. Bohužel marně. Vozidlo mělo z výroby tzv. dvojité jištění uzamykání. Mezitím se na místo dostavil otec dítěte, a protože batole v klidu sledovalo pohádku, kterou mu maminka pouštěla na mobilním telefonu přes sklo, nebylo i nadále nutné násilně auto otevřít, proto strážníci muže naložili do služebního auta a dovezli domů pro náhradní klíče.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka březen2020

V novém čísle našeho časopisu vám přinášíme reportáž ze školení Poříčního útvaru, dále rozhovor s ředitelem SSHMP Mgr. Tomášem Stařeckým, nahlédneme do historie obecních policií a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)