40x40  Během jednoho dne se pražským strážníkům podařilo odhalit muže a ženu, kteří byli vedeni v evidenci hledaných osob.
Kontroly strážníků se pravidelně zaměřují na místa, kde přespávají lidé bez domova. Kromě běžného dohledu nad veřejným pořádkem, který na těchto místech vykonávají, se zde také často daří odhalit osoby, po kterých je vyhlášeno pátrání. Včera dopoledne došlo při kontrole prostor bývalého vodojemu v Horních Měcholupech k zadržení jednatřicetiletého muže, který byl v pátrání. Strážníci z Útvaru psovodů proti němu museli použít i pouta, protože se bránil předvedení na Policii ČR.
Večer se pak na služebnu státní policie dostala žena, která odhodila na Václavském náměstí na zem nedopalek cigarety. K její smůle tak učinila před strážníky z Hlídkového útvaru. Ačkoli po sobě řádně uklidila a přestupek byl vyřešen domluvou, zádrhel nastal v lustraci. Jméno třiatřicetileté ženy bylo v seznamu osob, po kterých pátrá státní policie.
Během měsíce ledna bylo strážníky pražské městské policie odhaleno a předáno Policii ČR 27 hledaných osob. Mezi ně patří lidé, kteří se vyhýbají například nástupu trestu odnětí svobody, nebo jsou obviněni z trestného činu. Do evidence se dostanou ale i tací, kteří si nepřebírají v místě bydliště úřední poštu a jejich účast je nutná například při správních nebo trestních řízeních. A v poslední řadě i ti, u kterých, není známo místo jejich pobytu a jsou vedeni jako pohřešovaní.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka březen2020

V novém čísle našeho časopisu vám přinášíme reportáž ze školení Poříčního útvaru, dále rozhovor s ředitelem SSHMP Mgr. Tomášem Stařeckým, nahlédneme do historie obecních policií a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)