40x40  FOTO  Zaměstnanci útulku pro opuštěná zvířata pražských strážníků již odchytávali kde co. Psi, kočky  a dnes už i plazi, pavouci a třeba papoušci patří k tomu běžnému standardu. Výjimkou ale nebyla ani opice, mýval, nosál, klokan či vysoce jedovatý štír tlustolepý. Tentokrát na ně čekalo stádo ovcí. Jak sami kolegové z útulku řekli "jednalo se o odchyt téměř heroický".

Na polodivoce žijící ovce - dva berany a jednu ovci, vyjela odchytová služba pražských strážníků do vokovické ulice Na křídlech. Kolemjdoucí občan zavolal přímo na telefonní linku útulku. Po náročném výkonu pracovníků odchytové služby se podařilo stádo zahnat do uzavřeného prostotu a poté převézt do trojského útulku. Jelikož byla zvířata neoznačená ušními známkami, silně zaklíštěná a zarostlá srstí, byla po příjmu označena, ostříhána a ošetřena proti parazitům. Ošetřovatelé zjistili, že se jedná o  plemeno ouessantská ovce, což  je nejmenší plemeno ovce na světe. Toto plemeno se chová jako domácí mazlíček nebo k vypásání travnatých porostů. Vzhledem k dosavadnímu volnému způsobu života, se však odchyceným ovcím zatím příliš do mazlení nechce.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka září web

V novém čísle vám přinášíme reportáž z činnosti strážníků na Praze 1, dále rozsáhlý článek o útoku psa na člověka, podíváme se na problematiku koloběžek v metropoli a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)