40x40  FOTO  Během noční směny zadrželi strážníci dvě skupiny sprejerů, nové nápisy nastříkaly v areálu Gutovka a v Praze 3. Za použití donucovacích prostředků byli mladíci omezeni na osobní svobodě a předáni Policii ČR.

Na základě oznámení vyjížděla hlídka městské policie do areálu Gutovka, kde měla skupina mladíků „malovat“ na zeď trafostanice. Při prohlídce parku nalezli strážníci u ventilačního průduchu metra pět mladíků, vedle nich spreje a barvy s válečkem a na zdi čerstvě nasprejovaný nápis velikosti 2x1m.  Jeden z pětice měl potřísněné ruce od barvy a přiznal se, že nápis nastříkal. Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu ho strážníci omezili na osobní svobodě a celou skupinu předvedli na služebnu státní policie k dalšímu opatření.

Druhé party sprejerů si při běžné hlídkové činnosti všimli strážníci poblíž garáží v ulici Chelčického v Praze 3. Před projíždějící hlídkou se tři mladíci snažili schovat za přilehlou zeď, následně se dali na útěk. Strážníci pátrali po okolí, po nějaké době dva mladíky dostihli i s igelitovou taškou se spreji a za pomocí donucovacích prostředků je omezili na osobní svobodě. Třetí vylezl z křoví sám. I tito mladíci skončili na služebně kolegů z Policie ČR.

Foto: MP Praha

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka brezen web

V novém čísle vám přinášíme reportáž z neobvyklého cvičení psovodů MP Praha z Krkonoš, dále rozhovor s naším nejúspěšnějším himálajským horolezcem Radkem Jarošem, opět pokračujeme v pohledu do historie a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)