40x40  VIDEO  Z uzavřené jímky plnící se vodou se ozýval hluk. Ten uslyšeli stavební dělníci a po odkrytí víka v ní nalezli fenu, kterou vytáhli ven a přivolali na místo strážníky. Vysílená, podchlazená, asi 12 let stará fenka plemene tosa inu skončila v útulku pražské městské policie.

Dnes krátce před půl osmou ráno přijalo centrální operační  středisko volání z dramatické záchrany psa. Zaměstnanci stavby rodinných domů v Úbislavské ulici v Praze – Písnici, vyprostili z jímky zakryté plastovým víkem fenku. Ve chvíli, kdy se jímka začala plnit vodou, fena zápasila o svůj život a snažila se dostat ven. Tím způsobila hluk, který zaslechli stavbaři. Vysílenou a podchlazenou fenu zabalili a počkali na příjezd strážníků. Asi 12 letá fena se zhoršenou akcí pánevních končetin skončila v péči ošetřovatelů útulku pražských strážníků.

Fenka byla umístěna na vyhřívací podložku za účelem stabilizace tělesné teploty a poté následovala další veterinární vyšetření. Díky označení mikročipem byla fenka v odpoledních hodinách předána majiteli.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka duben web 2018

V novém čísle vám přinášíme reportáž z jednání Kolegia ředitelů městských policií, podíváme se na výcvik Poříčního útvaru na Slapech, dále vás zavedeme na Obvodní ředitelství Praha 6 a mnoho dalšího...  

archiv (od roku 2004)