Dobrý den, dne 2. 9. 2019 jsem špatně zaparkoval své vozidlo v ulici Wenzigova, kdy jsem skutečně přehlédl, že parkuji před vjezdem. Dovolte, abych tímto poděkoval za velmi slušné jednání dvěma strážníkům městské policie, číslo průkazu 3429 a 2418, kteří mne na špatné parkování přišli upozornit do firmy a neřešili věc hned odtahem vozidla. I když jsem dostal oprávněnou pokutu, jednání těchto dvou mužů zákona ve mně zanechalo velmi příznivý dojem. Prosím, vyslovte jim tímto ještě jednou mé poděkování. S pozdravem D. J.

 

Dobrý den, chtěli bychom moc poděkovat městským policistům, kteří se starají o dopravní výchovu dětí na dopravním hřišti ZS Glowatského. Dnes jsme navštívili toto hřiště s naším 3,5 letým synem v rámci speciální akce a byli jsme překvapeni vstřícností a "zapáleností" vašich pracovníku k tomu, aby se děti uměly orientovat v dopravě a staly se příkladnými účastníky silničního provozu. Ještě jednou moc děkujeme. S pozdravem P. a P. M.

 

Dobrý den, ráda bych touto cestou srdečně poděkovala strážníkům městské policie sl. č. 3220 a 2953, kteří chytili mého psa dnes 3. 9. po 14. hodině v ulici Jakobiho v Petrovicích. Psa máme z útulku a bohužel má tendenci v nestřežených chvilkách utíkat. Strážníci mi zavolali na mobil, který má náš pes Olda z výše uvedeného důvodu na krku, byli velmi milí a se psem počkali ve stínu, než pro něj přijedu. Velmi oceňuji, že psa nenechali odchytovou službou odvézt do trojského útulku. Ještě jednou děkuji. S pozdravem M. P.

 

Vážený pane řediteli, přijměte laskavě následující mé sdělení. Ve středu (4. 9. t. r.) kolem 15. hodiny jsem se dověděl o nutnosti dopravit mé nepojízdné vozidlo do servisu ve Spojovací ul. v Praze 9. Jelikož řidič odtahového vozidla nemohl kvůli protiprávně parkujícímu vozidlu zajet do mé zahrady a vozidlo naložit, požádal o asistenci městskou policii. Její příslušníci se kolem 16. hodiny dostavili a po výkonu svých povinností se nabídli vytlačit mé nepojízdné vozidlo cca 35 m do ulice, kde je řidič odtahového vozu bez problémů naložil a odvezl.

Považuji, vážený pane řediteli, za svou radostnou povinnost Vás o této skutečnosti informovat. Uznáte-li za vhodné ze své pozice dvojici příslušníků zmíněného zásahu za uvedenou lidskou službu a příspěvek k dobrému jménu Vámi řízené instituce poděkovat, budu velmi rád.

S pozdravem a v úctě PhDr. Ing J. N., Praha 10.

Vážený pane řediteli, chtěla bych touto cestou moc poděkovat Vašemu strážníkovi č. odznaku 2273. V pátek 30. 8. kolem 11.30 jsem si v Modřanech u Kauflandu prorazila pneumatiku u  auta. Váš zaměstnanec mi s velkou ochotou a bez sebemenšího zaváhání vyměnil kolo. Moc si toho vážím. Ještě jednou díky S. T.

Vážený pane řediteli, obracím se na Vás s pochvalou Vašich podřízených ze služebny v Praze - Radotíně. Vím, že se občané na Vás obracejí spíš se stížnostmi. Třicet let jsem sloužil u PČR, takže vím, jak to chodí. Jeden den jsme jim zachránili majetek, nebo vypátrali pachatele a to nás pomalu objímali a druhý den dostali pokutu třeba za dopravní přestupek a už nás zase nenáviděli. Dne 04. 09. 2019 jsem vytrousil peněženku s téměř polovinou starobního důchodu, kterou poctivá nálezkyně odevzdala. Vaši chlapci však nepostupovali rutinně a peněženku neposlali na ztráty a nálezy, či na městskou část, ale podle slevové karty lékárny Dr. Max na mne získali telefonní kontakt a peněženku mi předali. Ještě jednou děkuji. S pozdravem bývalý pplk. PČR A. Š.

 

 

Vážený pane řediteli, dovolte mi, abych Vám z titulu vedoucího Odboru dopravy Ú MČ P5, poděkoval za aktivní a přínosnou spolupráci pracovníků Obvodního ředitelství Městské policie Praha 5 při dokumentaci nepovoleného zvláštního užívání komunikace v ul. Holečkova č. o. 53, dne 17. 08. 2019 formou umístění vysokozdvižného těžkotonážního jeřábu na vozovce a  přilehlém chodníku. Indicie o možném nepovoleném zvláštním užívání komunikací získal Odbor dopravy Ú MČ P5 zcela náhodně v pátečních odpoledních hodinách dne 16. 08. 2019, kdy bylo zaregistrováno z projíždějícího vozidla odstranění pevné konstrukce podchodného lešení na chodníku u přilehlého objektu. Vedoucím odboru byl preventivně kontaktován formou e-mailu ředitel, zástupce ředitele a operační středisko Obvodního ředitelství Městské policie Praha 5 se žádostí o spolupráci při zadokumentování stavu, který zde v sobotních ranních hodinách mohl nastat. Toto bylo učiněno úředním záznamem, který povede k zahájení přestupkového řízení. Jeho výsledkem by mělo být vyslání jednoznačného signálu případným dalším přestupcům o skutečnosti, že elementární právní pořádek je stále platný. S pozdravem I. R.

 

Dobrý den, pravidelně chodím s dětmi na dětské hřiště v parku Podviní a vždy tam vidím procházet Vaši okrskářku, která sleduje zejména oblast dětského hřiště. Vím, že se to může zdát banální, ale popravdě já jako matka si také všímám lidí v okolí dětského hřiště a občas tam posedávají opravdu zvláštní individua, někdy i samotní muži sedící na lavičce u hřiště a dívající se na děti. Jako občanka Prahy 9, samozřejmě vím, že tam své dítě nemají, protože matky na hřišti od vidění znám. O to více si vážím, že blonďatou paní ve středním věku v uniformě městské policie vídám. Jsem ráda, že tam chodí a tímto bych ji  za to chtěla také poděkovat. S pozdravem V. N.

 

Vážení kolegové, sportovní přátelé, dne 31. 8. 2019 se v sadech Komenského v Ostravě uskutečnilo 22. mezinárodní setkání jízdních policií. Tato akce se po stránce organizační i  sportovní velmi vydařila. Přispěla ke zvýšení prestiže Městské policie Ostrava a nemalou měrou i k prezentaci dobrého jména statutárního města Ostravy. Dovolte, abych Vám poděkoval za účast na tomto setkání, popřál mnoho úspěchů ve Vaší práci a těším se na setkání při dalším ročníku. S pozdravem Ing. Miroslav Plaček, ředitel Městské policie Ostrava.

 

Vážený pane řediteli, dovoluji si Vám napsat, jelikož jsem včera byla velmi překvapená z  Vašich dvou zaměstnanců. Jedná se o strážníky se sl. č. 1787 a 2569, kteří mi včera pomohli s defektem pneumatiky na vozidle. Já jsem neměla sílu, bez nich bych s mým tříletým synem neodjela ani do servisu. Velmi hodní, ochotní a suproví strážníci. Děkuji, s pozdravem A. C. T.

Vážený pane řediteli, rádi bychom prostřednictvím tohoto dopisu vyjádřili poděkování a uznání za profesionální přístup strážníkům Městské policie hlavního města Prahy z poříčního oddělení, kteří nám v pátek 6. září 2019 v odpoledních hodinách poskytli včasnou pomoc, kdy jsme se potýkali s technickou poruchou našeho plavidla MasterCraft na vodním toku řeky Vltavy v  blízkosti Císařské louky, naproti Žlutým lázním. Profesionálně vyhodnotili situaci a díky jejich pomoci se nám podařilo plavidlo bezpečně umístit na břeh a předejít tak možným komplikacím a škodám. Přístupu Vašich pracovníků a samotné pomoci si hluboce vážím nejen já, ale pozitivně je ocenili i všichni zúčastnění. S přátelským pozdravem a přáním hezkého dne D. J., Jacht servis s.r.o.

 

Vážený pane řediteli, ve dnech 8. a 9. 8. 2019 hlídka Městské policie konající službu v areálu Olšanských hřbitovů odhalila pokus o krádež jednoho z kameninových květníků před hrobkou Sellier&Bellot. Pachatele se sice nepodařilo zajistit, ale včasným zásahem Vašich strážníků nedošlo k dalšímu poškození. Demontované komponenty, které byly připraveny ke krádeži, byly zajištěny a neprodleně předány do kanceláře HS Olšany, která kontaktovala majitele. Ráda bych touto cestou dodatečně poděkovala jménem svým i jménem poškozeného majitele za  naprosto perfektní spolupráci. S přáním hezkého dne B. M., vedoucí kanceláře HS Olšany.

Vážený pane  řediteli, 1. 9. 2019 proběhly v Hradištku u Sadské „Slavnosti koní“. Vystoupení Jízdní skupiny Městské policie hlavního města Prahy se podílelo na zajímavém programu, který sledovalo  mnoho diváků. Máme velmi kladné ohlasy na celou akci, což nás těší a utvrzuje o  smysluplnosti akce. Rádi bychom poděkovali za účast Vašich strážníků a koní na této akci v Jezdecké škole  Equus  Kinsky. Profesionálně a perfektně provedené ukázky zásahů, výcviku  a pushballu strážníků městské policie a jejich koní byly opravdu velkým zážitkem pro mnohé  návštěvníky. Děkujeme také jednotlivým strážníkům a jejich vedení za velmi vstřícný přístup a perfektní připravenost na akci.  S přátelským  pozdravem za  pořadatele L. a P. P., Jezdecká škola Equus Kinsky.

Vážený pane řediteli, chtěla bych touto cestou vyjádřit své poděkování Vašemu zaměstnanci se služebním číslem 2625. Dne 23. 9. 2019 jsem v odpoledních hodinách zaparkovala svůj vůz před Hlavním nádražím v Praze 1. Bohužel se mi  bez příčiny uzamkl. Zůstaly v něm doklady, mobilní telefon a i klíč od vozu. Vyhledala jsem nejbližší služebnu Městské policie hl. města Prahy v Opletalově ulici. Pan strážník mně otevření vozu zajistit nemohl, ale okamžitě mi sehnal telefonický kontakt na pražskou pohotovostní zámečnickou firmu. Navíc se mnou k vozu dojel, sám se nejprve přesvědčil, že auto je skutečně uzamčené a v podstatě mi po celou dobu dělal asistenci. Osobně také asistoval otevření vozu a poté mne i sám ztotožnil, takže jsem nemusela volat Polici ČR. Chtěla bych vyzdvihnout jeho maximální ochotu, vstřícnost a  nadstandardní chování. V situaci, kdy se člověk ocitne bez jakýchkoliv prostředků na ulici, je i psychická podpora důležitá. A i toto bych chtěla u něho vyzdvihnout. Díky jeho perfektnímu jednání jsem celou situaci zvládla v  klidu. Po skončení celé záležitosti,  jsem mu samozřejmě poděkovala, ale chtěla bych tak učinit i touto formou, jelikož si to Váš zaměstnanec opravdu zaslouží. Přeji Vám hodně takovýchto skvělých zaměstnanců. S pozdravem J. M., Starý Brázdim.

Vážený pane řediteli, jménem pořadatelů výstavy koní Kůň 2019 v Lysé nad Labem Vám děkuji za vstřícnost při prezentaci práce jízdních oddílů MP Praha. Po všechny tři dny byla spolupráce s Vašimi lidmi perfektní. Věřím, že prezentace práce MP se služebními koňmi byla i z jejich strany hodnocena dobře a přinese další popularitu pro pohled veřejnosti na práci jízdních strážníků MP Praha. Včas se na Vás obrátíme i příští rok a doufám, že nám zachováte přízeň i při budoucích ročnících výstavy Kůň v Lysé. Ing. Cyril Neumann, ředitel programu výstavy Kůň.

 

Dobrý den, vážení, předem se velice omlouvám za pozdní reakci. Touto cestou bych velice rád poděkoval Městské policii Praha a především oddělení Praha 7. Dne 6. 9. 2019 cca v 5:00 jsme zjistili poškození zámku na vchodových dveřích našeho bytu a nemohli jsme se dostat ven. Proto jsme se rozhodli kontaktovat MP. Po sdělení našeho problému nás přepojili na oddělení Prahy 7, kde nám posléze byla zaslána nejbližší hlídka, které jsme hodili klíče z okna. Velice děkujeme strážníkům za jejich rychlost, ochotu, trpělivost a především velice profesionální jednání. Velice si vážíme vaší práce na Praze 7. Byl bych velice rád, aby toto poděkování nezůstalo jen jako přečtený email, ale dostalo se ke všem dotčeným osobám. Přejeme pokud možno jen klidné dny a ještě jednou velice děkujeme za Vaši práci. S přáním hezkého dne I. N.

 

Vážený pane řediteli, rád bych vám zaslal poděkování hlídce Poříčního útvaru městské policie, která nás zachránila ve svízelné situaci. Máme loď v podolské zátoce. Přístup k malému molu je přes zamčenou branku a dne 19. 9. 2019 se nám, bohužel, povedlo utopit klíče u přístupu k  molu. Majitel mola je ale právě na delší dobu v zahraničí a nebylo jak vyrobit náhradní klíče. Snažili jsme se je nějak vylovit, jak magnetem tak i přímo ve vodě, bohužel se to i po několika hodinách nepovedlo. Naštěstí nás napadlo zavolat na říční oddíl MP. Byli velmi ochotní, řekli nám, že dnes už nemohou a druhý den dopoledne mají nějakou akci, ale že pak se nám ozvou. Druhý den zavolali a dohodli jsme se, v kolik hodin se v zátoce sejdeme. Sešli jsme se bez problémů a v podstatě hned se pustili do lovení. Nebylo to vůbec jednoduché, nakonec si pan potápěč musel vzít dýchací přístroj a našel je až po delším čase. Zcela nepochopitelně zapadly až do hluboké vody, celkem daleko pod molo a rozhodně by nebylo v našich silách je vytáhnout. Musím pochválit hlídku za ochotu a profesionální přístup. Výměna zámku by kvůli technickému řešení nebyla vůbec jednoduchá, nehledě na to, že další vlastníci lodí by se nemohli k plavidlům dostat a kontakt na ně nemáme. Příslušníci Poříčního útvaru MP nás tak zachránili a musím poděkovat celé MP, že vaši příslušníci, vlastně nad rámec svých služebních povinností, nám jako občanům vyšli vstříc a pomohli nám v nepříjemné situaci. Díky W.

 

Dobrý den pane řediteli, rády bychom touto cestou poděkovaly vašim strážníkům, kteří sloužili na Letišti V. Havla dne 19. 9. 2019 v časných ranních hodinách, za lidský přístup a pomoc při řešení problému se zavazadlem ve chvíli, kdy letištní personál neprojevil sebemenší ochotu či snahu pomoci. Služební čísla vašich strážníků: 2804 a 3003 plus jejich dva kolegové. Díky jejich pomoci jsme mohly v klidu odletět na naši první zahraniční leteckou dovolenou. S díky a pozdravem U. L. a J. M.

P. S.: informace pro zasahující strážníky: v cílové destinaci jsme kufr otevřely na první pokus😄

 

Vážený pane řediteli, dovolte mi Vám touto cestou poděkovat za účast Městské policie Praha na akci Babí léto v pohybu věnované 600. výročí úmrtí krále Václava IV. na Novém hradě v Kunraticích. Akce se konala v sobotu 14. září v zámeckém parku v naší městské části. Kapela DixiBand, vedená panem Šourkem, ukázky práce jízdní policie, testy na řidičský průkaz pro děti i skákací hrad, byly velice žádaným a oceňovaným programem této veřejností hojně navštívené akce. S pozdravem Ing. Lenka Alinčová, starostka MČ Praha-Kunratice.

 

Vážený pane řediteli, dovolte mi Vám srdečně poděkovat za účast Vašich pracovníků na Dnu IZS -Bezpečná dvojka, který se konal dne 6. 9. 2019 v parku Folimanka. Pomohli jste tak přiblížit školákům různých věkových skupin, především pak středoškolákům končícím studium a rovněž široké veřejnosti práci strážníků MP Praha v rámci integrovaného záchranného systému, která by měla být stále připomínána. Hlavní myšlenkou Dne IZS na Praze 2 byla možnost nalezení smysluplné práce pro širokou veřejnost, zejména však pro končící studenty středních škol v této pro složky IZS personálně nepřívětivé době. Věřím, že se mezi návštěvníky akce takoví zájemci našli. Akce měla ze strany veřejnosti velmi kladnou odezvu a za MČ Praha 2 budu rád, když se budete účastnit i dalších ročníků, které Praha 2 chce pořádat. S úctou Michal Zuna, radní pro bezpečnost MČ Praha 2.

 

Vážený pane řediteli, ve čtvrtek 26. 9. 2019 proběhla v naší ŠD beseda se strážníky Městské policie, kteří již tradičně přicházejí za našimi prvňáky a vyprávějí o své práci. Toto setkání bylo poučné a děti jim pokládaly zvídavé otázky. Ráda bych touto cestou poděkovala za dlouholetou spolupráci. S pozdravem S. F., vedoucí školní družiny.