tisen ikonaPOMOC!
Jsem v tísňové situaci

  odtah ikona        Vyhledávání

Vyhledávání odtažených vozidel

preobjednani ikonaPřestupky

Změna termínu, nezaplacené pokuty

najdi okrskare ikonaVáš strážník
Najdi svého okrskáře

chci se stat straznikem ikonaNábor
Nábor nových uchazečů

titulka dorucenka 2017Věděli jste, že orgány činné v trestním řízení a správní orgány mohou využít k doručení svých písemností i obecní či městskou policii? Děje se to v případech, kdy doručení standardní formou nelze provést nebo by bylo zřejmě neúspěšné.

Číst dál...

titulka mistrovstvi psovodi 2017Vždycky jsem si myslel, že ty speciální týmy hasičů, policajtů a měšťáků jsou vyhozený peníze. Mohli je přece dát do něčeho lepšího! Samý výcvik, slaňování a nákupy techniky za drahý peníze. Frajerům to v přilbách od Petzlu fakt sekne, k tomu ten pes, černý brejle a kanady. Věnujou se tomu, co je baví a jsou za to dobře placený. Paráda. Teď ležim zkroucenej pod vlastním barákem a přemýšlím, jestli vůbec můžu otevřít oči.

Číst dál...

titulka pesLežel u Domova důchodců v Radotíně, měl velké bolesti a hlasitě naříkal. Hodná paní ho včera našla, vykoupala a přinesla do trojského útulku pro opuštěná zvířata pražské městské policie. Zdravotní stav asi 13 letého maltézského psíka je víc než špatný. Chybí mu většina zubů, pravé oko napadl zánět, má přerostlé drápy, silné svědění kůže se snažil zmírnit nepřetržitým škrábáním. Na hlavě i na těle měl ložiska vyplněná larvami much, které se živí poškozenou tkání. Jeho stav vyžaduje dlouhodobou intenzivní léčbu.

Číst dál...

Zajímá vás, jak vypadá každodenní hlídková služba strážníků tísňové linky 156? Následující video je reálné zachycení průběhu noční a denní služby strážníků sloužících na území městských částí Prahy 3 a Prahy 11. 

260 OBPražští strážníci budou v souvislosti se zahájením školního roku opět dohlížet na přechody  pro chodce v blízkosti škol a školských zařízeních. Zvýšený dohled nad bezpečím školáků na přechodech bude pokračovat i v dalších zářijových dnech.

Na zajištění bezpečnosti dětí bude v metropoli v prvních dnech školního roku dohlížet celkem 254 strážníků. Městská policie tak bude přítomna u 153 pražských základních škol a 174 přechodů pro chodce. „Jednotlivá obvodní ředitelství městské policie mají díky dlouholetým zkušenostem přehled o přechodech pro chodce, které děti velmi často využívají při cestě do školy a které se v některých případech nenachází přímo u škol. Strážníci proto budou i na těchto přechodech“, uvedl ředitel pražské městské policie Eduard Šuster.

Číst dál...

ROČENKA K 25 VÝROČÍ MĚSTSKÉ POLICIE 

cz brozura ikona

 PRAŽSKÝ STRÁŽNÍK 

Aktuální číslo (pdf)

08/2017

titulka9 2017

V novém čísle Vás provedeme linkou 156 na Praze 2, podíváme se na počátky vzniku tohoto časopisu, již v krátkosti probereme nový výstrojní řád a další...

archiv (od roku 2004)