tisen ikonaPOMOC!
Jsem v tísňové situaci

  odtah ikona        Vyhledávání

Vyhledávání odtažených vozidel

preobjednani ikonaPřestupky

Změna termínu, nezaplacené pokuty

najdi okrskare ikonaVáš strážník
Najdi svého okrskáře

chci se stat straznikem ikonaNábor
Nábor nových uchazečů

titulka

Ochota veřejnosti pomoci opuštěným, nalezeným a mnohdy i týraným zvířatům je skutečně bezmezná. Za šest let se na darovém účtu pražské městské policie, který slouží výhradně pro potřeby útulků, sešla úctyhodná částka 2 755 237 Kč.

Za většinu naspořených peněz se dovybavil trojský i měcholupský útulek. Nově nebo moderněji se vybavovaly jak veterinární ordinace a laboratoře, tak samotná provozní část. Nyní tak veterináři používají modernější digitalizovaný rentgen, díky kterému mají k dispozici kvalitnější zobrazení snímků a novou operační lampu. V laboratořích pak využívají nové analyzátory moči, krve a imunologický stabilizátor, který ihned odhalí rozsah zdravotních potíží zvířete. Provozní části byly zmodernizovány pořízením sušicího boxu,  vany pro psy, elektrického upravovacího stroje a SPA přístroje,  které přinesou větší komfort jak zvířatům, tak jejich ošetřovatelům. Také dvě nové velkokapacitní pračky jsou prakticky stále v provozu, využívají se pro praní dek z kotců. Své místo v trojském útulku najde také nová voliéra pro dlouhodobé umístění ptactva, které ulétlo z pražských domácností. Celkem bylo na tuto modernizaci použito téměř 2 400 000 korun.

 

Rádi bychom poděkovali všem dárcům za pomoc, kterou dlouhodobě projevují útulkům spravovaných městskou policií.  Od roku 1993, kdy městská police převzala útulky do správy, se zde vystřídalo přes 81 tisíc rozličných zvířat.

 

 

ROČENKA K 25 VÝROČÍ MĚSTSKÉ POLICIE 

cz brozura ikona

 PRAŽSKÝ STRÁŽNÍK 

Aktuální číslo (pdf)

08/2017

titulka9 2017

V novém čísle Vás provedeme linkou 156 na Praze 2, podíváme se na počátky vzniku tohoto časopisu, již v krátkosti probereme nový výstrojní řád a další...

archiv (od roku 2004)